20 lipca 2014

Codzienność..

Codzienność- Cóż to takiego?
Pościg za uciekającym czasem? A może gonitwa za ludźmi którzy nie potrafią zrozumieć samych siebie?
Każdego dnia spotykamy się z obcością, z czymś nieznanym. Czasem dowiadujemy się prawd, a czasem jako pośrednicy musimy taić w sobie wiele innych rzeczy.
Praca, nauka, dbałość, obowiązki.. To właśnie jest codzienność. Często spotykamy się z podejmowaniem decyzji. Decyzje-rzecz jasna, wiążą się także z ponoszeniem konsekwencji. To my odpowiadamy za siebie, za swoje życie a także za swoje czyny i wybory. Nie zawsze potrafimy przewidzieć co się stanie jeśli zrobimy tak, a nie inaczej. To błędy uczą nas życia. To one przygotowują nas do walki z przyszłością. Czasem uczymy się także od innych. Widzimy ich złe kroki, widzimy kiedy pali się pod stopami ziemia i wtedy nie powinniśmy odchodzić. Właśnie wtedy powinniśmy pokazać im, że jesteśmy silni i odważni. W takich momentach chowa się dumę i pokazuje odwagę. Nie ważne czy jest to człowiek biedny czy bogaty. Każdy człowiek jest taki sam, każdy ma problemy i każdy z nas ma prawo popełniać błędy.
Dlaczego właśnie o tym mówię? Otóż dlatego, że w ostatnim czasie coraz więcej ludzi widzi tylko obraz samego siebie. Odrzuca innych nie mając pojęcia jak bardzo cierpią. A kiedy przyjdzie potrzeba pomocy wtedy... Wtedy właśnie mają żal do wszystkich. Zapamiętaj: Jeżeli sam będziesz pomagał innym, kiedyś ta pomoc będzie odwzajemniona. Nie sposób mieć tysiące przyjaciół; Sposób mieć- kilku, a prawdziwych.

"Mądry człowiek poszu­kuje po­mocy pomagając"

Klaudia

24 komentarze:

 1. Warto teraz popełnić jak najwięcej błędów, żeby w przyszłości wiedzieć jak się zachować. Chociaż czasem to dobijające, że to my musimy podejmować decyzje i za nie odpowiadać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jezu Klaudio-szkoda mi Ciebie i martwię się bo dzieje się z Tobą coś niedobrego; pozostaje mieć nadzieję;że jednak poradzisz sobie z tym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama prawda jest w tym co piszesz. Trzeba umieć uczyć się na własnych jak i innych błędach. Należy również umieć ponosić konsekwencje za swoje błędy.

  Dziękuję za komentarz. Cały czas próbuję dać z siebie wszystko, ale ciężar tęsknoty i obcości mnie przygniata. Walczę, wciąż walczę. Mimo wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 4. I translated this,and you know what you're right. Everybody makes mistakes,so nobodys perfect but we should forgive. I hate the difference between rich and poor people,we are all just humans and and everyone will die one day in one way or another. Well I have to say that your right,if this was what you wanted to say,and if Google Translate didn't lay to me hahah xoxo LOL :D

  Have a nice day <33 :*

  iamforeverdirectioner.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję :) ładna sukienka, taka letnia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobry post. Zmuszający do chwili zadumy

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne zdjęcie! Post świetny, z przyjemnością przeczytałam całość ;-)
  Pozdrawiam,

  zabawa-moda.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. ślicznie :)
  zapraszam do obserwacji :)

  OdpowiedzUsuń
 9. czemu nie pokazałaś się nam od przodu ?:D

  OdpowiedzUsuń
 10. bo życie jest nie przewidywalne a my jesteśmy tylko ludźmi :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Codzienność to na ogół powtarzanie tych samych czynności, bywa nudna, ale jak mówią- kropla drąży skały swoją wytrwałością

  zapraszam na konkurs
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety, zauważam to samo co Ty - ludzie skupiają się głównie na sobie, zapominają, że nie są na tym świecie sami i kiedyś mogą też potrzebować drugiego człowieka. Mam nadzieję, że z czasem zacznie się to zmieniać, bo inaczej żyć będzie coraz ciężej.
  Zainteresowałaś mnie tym postem, obserwuję. :)
  Pozdrawiam serdecznie! {pogubionawsnach}

  OdpowiedzUsuń
 13. Mądrze napisane . Racja , człowiek uczy się na błędach. Błędy rzecz ludzka.
  Ladne zdjecie ^^pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Dobrze to wszystko napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Całkowita prawda. Coraz więcej z nas staję się egoistami, ale w sumie co się dziwić, jeżeli ciągle spotykamy się z szerzącą nienawiścią i ciągle nam wszystkiego mało.

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetny post, bardzo życiowy. Zgadzam się z tym oczywiście, bo nie sposób się nie zgodzić z oczywistą oczywistością :) Ważne by uznać zasadę, że każdy człowiek popełnia błędy i nikt idealny nie jest. Niektórzy ludzie robią wszystko pod presją, bo oczekuje się od nich perfekcyjności, a taki tryb życia wykańcza...

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgadzam się z tobą.

  OdpowiedzUsuń
 18. zgadzam się z Tobą , mądre słowa. miło się czyta Twojego bloga :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Najważniejsze, to umieć na tych błędach się uczyć, a nie po każdym załamywać. Mieć oczy szeroko otwarte, ale czasem umieć potraktować rzeczywistość z przymrużeniem oka.

  OdpowiedzUsuń
 20. traktuj innych, jak sam chciałbys być traktowany :)

  OdpowiedzUsuń
 21. świetnie napisane *.*

  Zapraszam: http://velina-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń